BLOG

14 maja 2024 r.

ITXON wprowadza alternatywną chmurę Virtuozzo do Polski

ITXON działa na polskim rynku od ponad 20 lat, specjalizując się w rozwiązaniach cyberbezpieczeństwa oraz IT. Portfolio firmy obejmuje technologie dla każdego klienta niezależnie od wielkości, a w ostatnim czasie zostało rozszerzone o rozwiązania wirtualizacji Virtuozzo, które oferują dostawcom usług zarządzanych i korporacjom możliwość korzystania z nowoczesnej, a także bezpiecznej infrastruktury IT.

Alternatywa dla chmury VMware

Bartosz
Prauzner-Bechcicki

CEO, ITXON

Polski rynek jest dynamiczny i obfituje w firmy znajdujące się na wielu etapach adopcji chmury. Oferta Virtuozzo obejmuje szereg możliwości chmurowych i hostingowych, skupiając się na obniżeniu kosztów posiadania i zapewnianiu alternatywy dla rozbudowanych i zamkniętych rozwiązań, w szczególności dla VMware.

„Przyglądając się gorącemu obecnie tematowi, czyli zmianom dotyczącym VMware, można się spodziewać zapotrzebowania wśród dużych firm na alternatywną platformę chmurową – mówi Bartosz Prauzner-Bechcicki. Przejęcie VMware przez Broadcom postawiło niektóre firmy przed koniecznością całkowitej zmiany platformy. Inne firmy mogą z kolei poszukiwać możliwości przeniesienia części swoich zasobów i platformy uzupełniającej. Virtuozzo daje nam możliwość przygotowania atrakcyjnej oferty w każdym z tych scenariuszy.”

Alternatywa dla „darmowych” rozwiązań budowanych samodzielnie

W przypadku tradycyjnych dostawców webowych usług hostingowych, Virtuozzo daje firmie ITXON możliwość wdrożenia ulepszenia do „bezpłatnych”, budowanych samodzielnie rozwiązań opartych na KVM, czy też do bazowych produktów wirtualizacyjnych, takich jak Proxmox.

„Oferta Virtuozzo pozwala zachować korzyści wynikające z podejścia open-source, przy jednoczesnym wyeliminowaniu nakładów programistycznych oraz związanych z pomocą techniczną, dzięki czemu biznes hostingowy może być z łatwością skalowany i rozwijać się. Rozwiązania bazują na technologii OpenStack, jednak dzięki temu, że Virtuozzo dba o dostosowanie ich do potrzeb dostawców usług i zarządza całą infrastrukturą, zespoły klientów mogą się skupić na uatrakcyjnianiu oferty, by wyróżniać się na tle konkurencji” – dodaje Bartosz Prauzner-Bechcicki.

Łatwy sposób na rozpoczęcie przygody z chmurą

W Polsce funkcjonuje wiele firm, które dopiero rozważają wejście w chmurowy model IT.

„Dzięki infrastrukturze chmurowej firmy mogą znacznie zwiększyć swoją efektywność” – kontynuuje Bartosz Prauzner-Bechcicki. „Szczególnie w przypadku mniejszych działalności, często spotykamy się z firmami, które utrzymują serwery u siebie i w dalszym ciągu konieczne jest włożenie pracy w wytłumaczenie im korzyści wynikających z outsourcingu, jaki może zaoferować lokalny dostawca chmurowy. Podobną podróż firmy te musiały już wykonać w przypadku cyberbezpieczeństwa – coraz trudniej jest zapewnić efektywną ochronę czy środowisko kopii zapasowych bez użycia usług chmurowych. W ten sam sposób organizacje mogą skorzystać ze zwiększonej wydajności i automatyzacji przenosząc do chmury swoje zasoby i codzienne zadania lub chociaż ich część.”

Dynamika rynku polskiego

Organizacje często szukają lokalnych partnerów biznesowych i sieć partnerska ITXON jest gotowa, by pomagać we wszelkich aspektach związanych z IT. Przejście do chmury może w niektórych przypadkach wymagać lokalnych, suwerennych infrastruktur, gwarantujących małe opóźnienia i zgodność z polskimi przepisami. Jest to kolejny powód, dla którego alternatywni dostawcy, tacy jak Virtuozzo, mogą być lepszym wyborem ze względu na elastyczne warunki współpracy i duże możliwości dostosowywania swoich produktów do określonych potrzeb.

Informacje dodatkowe

Źródło: virtuozzo.com