Bezpieczny Samorząd

Bezpieczny Samorząd

Otrzymaj dotacje na poprawę bezpieczeństwa IT

Liczba cyberataków na jednostki administracji publicznej nieustannie rośnie. W mediach regularnie pojawiają się informacje o kolejnych przypadkach zaszyfrowania urzędowych danych przez ransomware, co prowadzi do olbrzymich problemów. Biorąc pod uwagę wrażliwość i wartość danych przechowywanych w jednostkach sektora publicznego, należy zwrócić szczególną uwagę na ich ochronę.

Z pomocą przychodzi realizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) oraz NASK Państwowy Instytut Badawczy program Cyberbezpieczny Samorząd, w ramach którego jednostki samorządu terytorialnego mogą otrzymać dotacje na poprawę bezpieczeństwa IT. Firma Systemy Informatyczne ITXON sp. z o.o. dysponuje wieloletnim doświadczeniem w branży cyberbezpieczeństwa i posiada wszelkie kompetencje, by pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, uzasadnić potrzebę ich implementacji i wdrożyć je w zabezpieczanych urzędach.

Co oferujemy?

W ramach wsparcia jednostek samorządu terytorialnego oferujemy najwyższej klasy rozwiązania cyberbezpieczeństwa, pozwalające na skuteczne zabezpieczenie infrastruktury IT przed nowoczesnymi i wyrafinowanymi zagrożeniami, zaawansowaną analizę szkodliwego oprogramowania, tworzenie kopii zapasowych, kontrolę ruchu sieciowego, wdrożenie uwierzytelniania bezhasłowego i wiele więcej. Możemy także dostarczyć wszelki sprzęt wymagany do wdrożenia ochrony.

Oferujemy m.in. rozwiązania następujących renomowanych producentów: Acronis, ANY.RUN, QNAP, SecureAuth, Sophos, TEHTRIS, WithSecure.

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, jesteśmy do dyspozycji.

Acronis
ANY.RUN
QNAP
SecureAuth
Sophos
TEHTRIS
WithSecure

O projekcie Bezpieczny Samorząd

Projekty

Celem projektu Bezpieczny Samorząd jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji jednostek samorządu terytorialnego (JST) poprzez wzmacnianie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych.

Projektem objęte są wszystkie jednostki samorządowe tj. 2 477 gmin, 314 powiatów, 16 województw, a grupą docelową projektu jest administracja publiczna: jednostki samorządu terytorialnego wraz z jednostkami podległymi.

Na co można przeznaczyć środki?

Środki uzyskane w ramach programu można przeznaczyć na:

  • opracowanie, wdrożenie, przegląd, aktualizacja dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji;
  • audyt bezpieczeństwa cyfrowego;
  • szkolenia (lub dostęp do platform szkoleniowych) budujące świadomość cyberzagrożeń i sposobów ochrony dla pracowników JST;
  • zakup, wdrożenie i utrzymanie systemów teleinformatycznych, w tym urządzeń, oprogramowania i usług zapewniających prewencję, detekcję i reakcję na zagrożenia cyberbezpieczeństwa, z niezbędnym wsparciem producenta;
  • zakup, wdrożenie i utrzymanie rozwiązań ciągłego monitorowania bezpieczeństwa, skanery podatności, zarządzanie podatnościami, zarządzanie zasobami IT i aktywami podlegającymi ochronie oraz innych rodzajów narzędzi wymienionych poniżej w katalogu klas rozwiązań;
  • zakup, wdrożenie, konfiguracja oraz utrzymanie urządzeń i oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa;
  • zakup usług wsparcia realizowanych przez zewnętrznych ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa;
  • zakup, wdrożenie i utrzymanie systemów lub usług na potrzeby operacyjnych centrów cyberbezpieczeństwa (SOC), także jako element Centrum Usług Wspólnych;
  • zakup testów i badań bezpieczeństwa, dostępu do informacji bezpieczeństwa oraz inne usługi integracyjne dotyczące obszaru cyberbezpieczeństwa.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie projektu Bezpieczny Samorząd: gov.pl/web/cppc/cyberbezpieczny-samorzad.

Zapytaj o szczegóły

Jeden z naszych specjalistów pomoże Ci w wyborze optymalnego rozwiązania:

Michał Kosmala
Michał KosmalaSpecjalista ds. sprzedaży michal.kosmala@itxon.pl
Tel. 577 573 250
Piotr Prauzner-Bechcicki
Piotr Prauzner-BechcickiSpecjalista ds. sprzedaży piotr.prauzner@itxon.pl
Tel. 730 573 250
Marcin Bańka
Marcin BańkaKierownik działu technicznego marcin.banka@itxon.pl
Tel. (34) 399 25 37

Zapytaj o ofertę